درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

اختلالات جنسی درمان مشکلات و نابهنجاری جنسی

آیا درمان اختلال نعوظ امکان پذیر است؟ ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ یکی از شایع ترین مشکلات جنسی مردان است که می تواند مشکلات و ناراحتی های زیادی را به وجود آورد. طی این اختلال فرد توانایی رسیدن به حالت نعوظ را ندارد و یا این حالت خیلی سریع از بین می رود. اختلال نعوظ تاثیر مستقیمی بر روابط زناشویی می گذارد به همین دلیل ضروری است که چاره ای برای درمان آن اندیشید. در ادامه به بررسی کامل اختلال نعوظ، علل ایجاد و راه های درمان آن می پردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

 

اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی چیست؟

در شرایطی که آلت تناسلی مرد نتواند برای شروع رابطه جنسی به نعوظ برسد و یا به سرعت این نعوظ از بین برود، به طوری که امکان برقراری رابطه جنسی وجود نداشته باشد، اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی مطرح می شود. ناتوانی جنسی مشکلات زیادی را هم برای فرد و هم برای رابطه زناشویی به وجود می آورد چرا که امکان برقراری رابطه و کسب لذت از بین می رود و همچنین مرد اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و دچار مشکلات اضطرابی خواهد شد. عدم دستیابی به نعوظ برای اکثر مردان در برخی موارد پیش می آید و یک مساله طبیعی است اما در صورتی که مداوم باشد باید برای درمان آن اقدام نمود.

 

منظور از نعوظ چیست؟

سفت شدن و بزرگ تر شدن آلت تناسلی مردانه همان حالت نعوظ است که برای برقراری رابطه جنسی امری ضروری می باشد. در اثر پر شدن بافت های آلت تناسلی از خون، حالت نعوظ ایجاد می گردد. هماهنگ بودن روان، دستگاه عصبی مرکزی و عروق خونی برای نعوظ لازم است و در صورت اختلال در هر یک از این ها اختلال نعوظ به وجود می آید. برای این که نعوظ ادامه پیدا کند، باید دریچه های وریدی تا هنگام خروج مایع منی بسته بمانند تا خون از آلت تناسلی خارج نشود.

درمان اختلال نعوظ

دلایل اختلال نعوظ

اختلال نعوظ و یا همان ناتوانی جنسی به دلایل متعددی به وجود می آید که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

1.دلایل روانی

دلایل روانی از شایع ترین و مهم ترین دلایل اختلال نعوظ هستند. استرس و اضطراب و خستگی روانی می تواند منجر به ناتوانی های جنسی دوره ای شود که در این صورت جای نگرانی نیست. اما در برخی موارد دلایل روانی جدی تر هستند و می توانند منجر به اختلال نعوظ مداوم شوند. از این دلایل می توان به ترس از نارضایتی شریک جنسی، امکان بارداری، احساس گناه، سایر تمایلات جنسی، ترس از زورانزالی و… اشاره کرد.

2.مشکلات عروقی

شریان های خونی با پمپاژ کردن خون به آلت تناسلی باعث ایجاد نعوظ می شوند. اما برخی از بیماری ها و اختلالات مختلف می توانند منجر به مشکلات عروقی شده و در نتیجه باعث اختلال نعوظ گردند. این مشکلات مواردی همچن بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت، چاقی، اعتیاد به سیگار و الکل، جراحی پروستات و… را در بر می گیرد.

3.سایر دلایل

مشکلات هورمونی از دیگر دلایل اختلال نعوظ می باشند. همچنین مصرف برخی از داروها نیز می تواند بر روی توان جنسی تاثیر بگذارد که در این صورت باید با پزشک متخصص درباره ادامه مصرف و یا قطع داروها مشورت نمود.

درمان اختلال نعوظ

درمان اختلال نعوظ

ناتوانی جنسی اختلالی است که می توان آن را درمان کرد و حتی در اکثر موارد تنها با تغییر سبک زندگی می توان این مساله را درمان نمود و کیفیت رابطه زناشویی را افزایش داد. برخی از راهکارهای درمانی به شرح زیر هستند:

1.تغییر سبک زندگی

سبک زندگی از مهم ترین دلایل اختلال نعوظ است. با انجام کارهایی همچون داشتن تغذیه سالم، ورزش منظم، دوری از مصرف سیگار و الکل و دوری از استرس و اضطراب و زیاد می توان تا حد بسیار زیادی از بروز ناتوانی جنسی پیشگیری نمود و یا در صورت بروز آن را درمان کرد.

2.کمک گرفتن از خدمات روانشناسی

همان طور که در بالا گفته شد دلایل روانی از مهم ترین دلایل ایجاد اختلال نعوظ هستند. به همین منظور توصیه می شود که برای درمان به روانشناسان متخصص مراجعه نمایید تا علاوه بر درمان اختلال، کیفیت رابطه زناشویی خود را نیز افزایش دهید.

3.درمان اختلال نعوظ | دارودرمانی

دارو درمانی یکی از روش های درمان اختلال نعوظ می باشد که از داروهایی همچون سیلدنافیل و تادالافیل برای این منظور استفاده می گردد اما باید توجه داشته باشید که داروها عوارض متعددی با خود به همراه دارند و از سوی دیگر روشی برای درمان قطعی نیستند و تنها در کوتاه مدت اختلال نعوظ را درمان می کنند. به همین منظور توصیه می شود تنها با مشورت پزشک متخصص از داروها استفاده نمایید.

4.دستگاه وکیوم

دستگاه وکیوم روش دیگری برای درمان اختلال نعوظ است که تنها با تجویز پزشک صورت می گیرد. در این روش با استفاده از این دستگاه مکش و خلا در اطراف آلت تناسلی ایجاد شده و در نتیجه خون به گردش در می آید. لازم به ذکر است که استفاده طولانی مدت و بیش تر از 30 دقیقه از دستگاه وکیوم باعث آسیب دیدن پوست خواهد شد.

5.تزریق دارو

در صورتی که روش های درمانی گفته شده در بالا نتیجه ای نداشته باشند، پزشک تجویز می کند که فرد قبل از برقراری رابطه جنسی داروهایی همچون فنتولامین، آلپروستادیل و یا پاپاورین را به صورت مستقیم به آلت تناسلی خود تزریق نماید.

6.درمان اختلال نعوظ | استفاده از پروتز

این روش آخرین راهکار درمانی است و تنها برای افرادی به کار می رود که هیچ پاسخی نسبت به درمان نداشته اند و برای مدت زمان طولانی درگیر اختلال نعوظ بوده باشند. در این روش پروتز طی عمل جراحی در داخل آلت تناسلی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *