مشاوره-اعتیاد

مشاوره اعتیاد | مشاوره رایگان ترک اعتیاد

اعتیاد درمان و ترک اعتیاد

مشاوره اعتیاد یکی از خدمات درمانی سودمند است که باعث می شوند بتوانید به صورت اصولی هر نوع مواد مخدر را کنار بگذارید. اگر بدون مشورت با متخصص اقدام به ترک مواد مخدر کنید ممکن است نتوانید ترک موفقیت آمیزی داشته باشید و بعد از مدتی دوباره اقدام به مصرف مواد مخدر کنید. اما در مشاوره اعتیاد در ابتدا شرایط محیطی شما، نوع ماده ی مصرفی، مدت مصرف و بسیاری عوامل دیگر بررسی می شود، سپس از طریق بهترین روش های درمان دارویی و غیر دارویی برای ترک اعتیاد استفاده می شود. در ادامه به مسائل مختلفی نظیر مشاوره ترک اعتیاد تلفنی، مشاوره اعتیاد آنلاین، مشاوره رایگان ترک اعتیاد، هزینه مشاوره ترک اعتیاد و … اشاره می کنیم.

مشاوره اعتیاد چیست؟

صحبت با درمانگر کمک می کند تا بتوانید به خوبی علائم ترک را کنترل کنید و درمان موفقیت آمیزی داشته باشید. روند درمان برای هر فردی متفاوت است و بستگی به شرایط جسمانی یا روانی، نوع مواد مخدر، میزان دوز مصرفی و … دارد. برای برخی از افراد با توجه به شرایط آن ها ممکن است تنها درمان روانی کافی باشد اما برای برخی از افراد نیاز به مصرف دارو نیز می باشد.

معمولا افرادی که به صورت خودسرانه مواد مخدر را ترک می کنند علاوه بر اینکه دوران بسیار سختی را طی می کنند، نمی توانند علائم ترک را کنترل کنند و بعد گذشت مدتی دوباره وسوسه می شوند مصرف کنند و در نتیجه تمام تلاش های آن ها ازبین می رود.

در مشاوره ترک اعتیاد علاوه بر شرایط جسمانی، شرایط روانی شما نیز بررسی می شود و علل مصرف مواد مخدر ریشه یابی و درمان می شود. زیرا اگر علل اعتیاد ریشه یابی نشود طبیعتا هر نوع درمانی نتیجه بخش نخواهد بود، بنابراین توصیه می شود در ابتدا با درمانگر اعتیاد صحبت کنید، سپس از بهترین روش درمان استفاده کنید.

توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله ی درد جسمانی بعد از ترک اعتیاد را مطالعه کنید.

چرا صحبت با درمانگر ضرورت دارد؟

درمانگر اعتیاد سعی می کند به شخص معتاد و خانواده ی او آموزش های لازم را بدهد و نکات ضروری را به آن ها بگوید. در ادامه به صورت کلی به مواردی که باعث می شود ارتباط با درمانگر اهمیت پیدا کند اشاره می کنیم.

  • ایجاد انگیزه کافی در زمان ترک و بعد از آن
  • ایجاد اعتماد به نفس
  • ریشه یابی علل اعتیاد و درمان آن
  • داشتن راهکارهایی برای مقابله با وسوسه بعد از ترک
  •  کاهش چالش هایی که بعد از ترک ایجاد می شود

انواع روش های ترک مواد مخدر

مشاوره انواع مختلفی دارد و به سه روش حضوری، تلفنی و آنلاین انجام می شود. که در ادامه به بررسی هرکدام از این روش ها می پردازیم.

ترک اعتیاد حضوری

درمان حضوری یکی از روش های مرسوم است که مزیت ها و معایبی دارد. به طور مثال مزیت این نوع درمان این است که روانشناس و مراجع می توانند ارتباط بیشتری برقرار کنند و با یکدیگر ارتباط چهره به چهره داشته باشند. اما درمان حضوری معایبی نیز دارد، مثلا برای هر جلسه لازم است مسافت طولانی را طی کنید و اتلاف وقت داشته باشید. اگر نیاز اضطراری داشتید، نمی توانید فورا با روانشناس در ارتباط باشید و لازم است چند روز صبر کنید. در درمان حضوری ممکن است به دلیل معذب بودن و … مراجع نتواند تمام واقعیت را بیان کند و مسیر مشاوره به درستی پیش نرود. بنابراین با توجه به دلایلی که گفته شد امروزه افراد سعی می کنند به صورت غیر حضوری با روانشناس صحبت کنند و از اتلاف وقت جلوگیری کنند.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی یکی از متداول ترین روش ها است، در مشاوره ی تلفنی نیاز به حضور در کلینیک نیست و از هر شهر یا حتی کشور می توانید با روانشناس در ارتباط باشید. همچنین اگر نیاز به مشورت داشتید در کوتاه ترین زمان می توانید با درمانگر صحبت کنید و نیازی نیست چندین روز صبر کنید. یکی دیگر از مزایای آن این است که از نظر کیفیت تفاوتی با مشاوره ی حضوری ندارد، حتی در برخی از مواقع بهتر از درمان حضوری می باشد و فرایند درمان را تسهیل می کند.

در این نوع درمان افراد می توانند بدون اینکه شناخته شوند صحبت کنند و تمام مسائل را بیان کنند. همانطور که گفته شد ارتباط تلفنی علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه مزایای دیگری نیز دارد و توصیه می شود برای دریافت راهنمایی از این روش استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

مشاوره-ترک-اعتیاد-تلفنی

مشاوره اعتیاد آنلاین

مشاوره اعتیاد آنلاین یکی دیگر از روش های مشاوره غیر حضوری است و در بستر آنلاین انجام می شود. مزایای این روش نیز مانند مشاوره ترک اعتیاد تلفنی است، تنها تفاوت آن این است که از طریق تلگرام، واتساپ، اینستاگرام، اسکایپ و … به صورت چت، ویس چت یا ویدئو کال می باشد. کیفیت مشاوره اعتیاد آنلاین نیز عالی است و می توانید به راحتی با روانشناس ارتباط برقرار کنید.

 

هزینه مشاوره ترک اعتیاد

هزینه مشاوره ترک اعتیاد با توجه به شدت مصرف و تعداد جلسات متفاوت است. اما به صورت کلی هزینه ی مشاوره تلفنی و آنلاین نسبت به مشاوره حضوری به صرفه تر است. به همین خاطر توصیه می شود از ارتباط تلفنی استفاده کنید تا علاوه بر کاهش هزینه، در وقت خود نیز صرفه جویی کنید. همچنین می توانید از مشاوره رایگان ترک اعتیاد نیز استفاده کنید که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

هزینه-مشاوره-ترک-اعتیاد

مشاوره رایگان ترک اعتیاد

مشاوره رایگان ترک اعتیاد نیز یکی از روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید و خدمات مشاوره ای رایگان دریافت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان ترک اعتیاد می توانید آیدی آرام دل پیام دهید و سوال خود را بپرسید تا مشاورین آرام دل در سریعترین زمان به پرسش شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.